wtorek, 21 lipca 2015

Powikłania i przeciwwskazania HTZ

Powikłania i przeciwwskazania HTZ ( leki hormonalne)
 • otyłość,
 • zwiększenie krzepnięcia krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby układu krążenia,
 • niewydolność wątroby,
 • kamica,
 • żylaki.
Rys historyczny stosowania leków hormonalnych: W latach 60 - tych po raz pierwszy wprowadzona została teoria dr Roberta A. Wilsona – ginekologa z Nowego Jorku o niedoborze estrogenów, które wywoływały u kobiet wiele dolegliwości, które są wszystkim obecnie znane. Uważał on , że malejący estrogen jest przyczyną braku seksapilu u kobiet w tym okresie. Na początku lat 70 - tych lekarze zapisywali rutynowo hormon - estrogen w połączeniu ze środkami uspakajającymi. Publikacja tej książki była wręcz oburzająca dla kobiet, które były w okresie menopauzy a seksapil był nadal ich domeną. W połowie lat 70- tych rozpoczęły się badania , które wykazały powiązanie obecnych terapii ze zwiększoną zachorowalnością na raka macicy i w tym okresie zmalało na kilka ich stosowanie. Pod koniec lat 70-tych do estrogenu dodano syntetyczną formę progesteronu zwanej progestinem, co miało chronić przed nowotworem macicy oraz zaburzeniami menopauzalnymi. W roku 1990, 10 milionów amerykańskich kobiet stosowało tą terapię w Ameryce i została ona rozpowszechniona na Europę. W 2002 roku zostały ukończone badania, które były zainicjowane przez Women’s Health Initiative (WHI). Badania miały wykazać jaki ma wpływ terapia HTZ ( Hormonalna Terapia Zastępcza) na zdrowie kobiety. Co się okazało? Długotrwałe stosowanie HTZ jest niebezpieczne dla zdrowia kobiet! - Badania wykazały zwiększone ryzyko:
 • udaru mózgu u kobiet o 41 %.
 • zawału serca o 21 %.
 • raka piersi o 24%.
 • dwukrotne większe prawdopodobieństwo rozwoju demencji.
W Wielkiej Brytanii przerwano terapie HTZ jak okazało się, że liczba przypadków raka piersi zwiększała się.   W 2004 roku w Szwecji przerwano również badania nad wpływem terapii zastępczej u kobiet po przebytej chorobie nowotworowej piersi. Okazało się to zbyt dużym ryzykiem nawrotów choroby. Łagodzenie objawów menopauzy na przestrzeni czasu wykazały, że HTZ nie przynosi spodziewanych efektów zdrowotnych , tylko chwilowe poprawienie samopoczucia.   Polecane preparaty: Menopausal Formula - Łagodzi objawy menopauzy. Preparat zawiera kompleks witamin wraz z bioflawonoidami, minerałów oraz 7 ziół. Przy systematycznym stosowaniu pomoże Ci w zmniejszeniu uderzeń gorąca, suchości pochwy oraz spadku odporności. Poprawia reakcję na stres, ogranicza wybuchowość i płaczliwość

Stosowanie: 1-2 kapsułek dziennie po posiłku Informacje o produkcie Sublingual Coenzym Q 10 - Codzienna dawka energii. Podając koenzym z kremami podaj go również od wewnątrz. Coenzym Q 10 to zdrowie dla serca. Ma wpływ na regulacje ciśnienia krwi. Koenzym Q10 jest substancją niezbędną do życia. Jest źródłem młodości i witalności, odpowiada za prawidłowy metabolizm każdej komórki. Zdrowa komórka zdrowy organizm. Stosowanie : 1-2 tabletek dziennie do ssania pod język. EveryMoment - Utrzymuje prawidłowe ph środowiska pochwy, przynosi ulgę. Poprawia intymne zdrowie, nawilża, regeneruje podrażnienia, uelastycznia. Poprawia jakość intymnych zbliżeń zarówna do użytku dla Pań jak i dla Panów. Dobre efekty i ulga przy problemach z hemoroidami. Stosowanie : Przez pierwsze 2 tygodnie stosuj 2 razy dziennie, później 1 raz dziennie lub wg indywidualnych potrzeb. Utrzymuj higienę i przed zastosowaniem umyj ręce.    

Przejdź to łagodnie razem z nami! Konsultacje - Infolinia 801 011 876 Menopauza jest okresem przez który musi przejść każda kobieta. Jest to naturalny proces zatrzymania się menstruacji i stopniowego zmniejszenia aktywności jajników. Poty, uderzenia gorąca, napięcie nerwowe i inne objawy menopauzy można wyregulować dzięki preparatowi Menopausal Formula, - 36 naturalnych witamin, minerałów i ziół.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza