wtorek, 21 lipca 2015

Menopauza, a układ nerwowy

Kortyzol to hormon, który jest wytwarzany aby dostarczyć organizmowi energii w trakcie stresu. Kortyzol - co on takiego robi?
 • pobudza uwalnianie białka z mięśni, aby one mogły zostać przetworzone na glukozę,
 • zwiększa się również uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej i jest ona przekształcana również w glukozę,
 • uzyskany dodatkowo cukier trafia do krwi i jest paliwem na opanowanie stresu.
Co się dzieje jak stres trwa zbyt długo? Jeżeli stres trwa długo wysoki poziom kortyzolu i glukozy utrzymuje się w organizmie. Problem pojawia się w momencie gdy energia pozyskana z glukozy nie jest spożytkowana. Nadmiar gromadzi się w okolicy brzusznej w postaci tkanki tłuszczowej. Najwięcej i najsilniej kortyzol wytwarza grupa krwi A. Z badań naukowych wynika, że biała tkanka tłuszczowa znajdująca się głęboko w trzewiach ma 4 razy więcej receptorów kortyzolu niż w komórkach położonych w innych miejscach oraz leżących tuż pod skórą. Wyniki tych badań zostały opublikowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia, które nadzorowała Dr Pamela Peeke.  

Na co działa kortyzol?
 • aktywuje enzymy, które gromadzą tkankę tłuszczową, co się objawia w średnim wieku brzuszkiem w kształcie piłeczki.
 • wzmaga apetyt na pokarmy wysoko tłuszczowe oraz słodycze, powoduje również spadek metabolizmu i jest powodem przybierania na wadze,
 • ma wpływ na tarczyce co jest powodem tycia, kortyzol pobiera aminokwas tyrozynę , którego potrzebuje tarczyca by wytworzyć hormon tarczycy. Jeżeli tyrozyny brak, brak jest również hormonu tarczycy a to jest powodem zmęczenia, tycia, niedoczynności tarczycy,
 • zwiększa cholesterol i trójglicerydy,
 • jest powodem nadciśnienia,
 • podwyższa poziom insuliny,
 • pojawia się problem z pamięciom krótkoterminową,
 • uszkadza nerwy,
 • opóźnia proces regeneracji tkanki łącznej,
 • jest powodem obniżenia serotoniny, objawiając się drażliwością i niepokojem.
 • nadmierny stres jest powodem niewydolności gruczołów nadnerczy czyli niedoborów hormonów co doprowadza do zaburzeń homeostazy.
Kortyzol – hormon zawsze powinien wzrastać rano i dostarczać energii na cały dzień. Okazuje się, że wraz z upływającym wiekiem wytwarza się wieczorem i jest powodem budzenia się w nocy koło godziny 3 nad ranem.

Rhodiolin Rhodiola Rosea to tzw. roślina adaptogenna, która pomaga zmniejszyć reakcję na stres w każdych warunkach. Reguluje napięcie nerwowe oraz doprowadza do równowagi. Poprzez wyciszenie, silnie mobilizuje Twój organizm do działania. Wspomaga układ krążenia i pomaga spojrzeć na problemy z dystansem. Stosowanie : Dawka w/g potrzeb nawet do 3x2 tabletki, 30 min. przed posiłkiem. Bierzemy do godz. 16-17 
Stress Management – Kiedy jesteś narażony na stres, czujesz się ciągle zmęczony, a niedobór energii ogranicza Twoje prace domowe i zawodowe - Stress Management to idealny produkt dla Ciebie. Dodatkowo wzmocni również Twoje włosy i paznokcie. Przy stresie Twój organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na witaminy z grupy B i magnez. Dzięki temu produktowi możesz uzupełnić wszelkie braki. Stosowanie : 1-2 tabletki po posiłku.
Menopausal Formula – Łagodzi objawy menopauzy. Preparat zawiera kompleks witamin wraz z bioflawonoidami, minerałów oraz 7 ziół. Przy systematycznym stosowaniu pomoże Ci w zmniejszeniu uderzeń gorąca, suchości pochwy oraz spadku odporności, a dodatkowo poprawia reakcję na stres, będzie działał na Twoje hormony wyciszająco i uspokajająco i ograniczy wybuchowość i płaczliwość.

Stosowanie: 1-2 kapsułek dziennie po posiłku

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza