wtorek, 21 lipca 2015

Menopauza, a układ trawienny

W okresie menopauzy należy zwrócić uwagę na dietę oraz styl życia. W tym okresie organizm kobiety jest bardzo wrażliwy na różne zmiany w tym pogodowe. Wątroba jest jednym z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Pełni funkcję detoksykacyjną, metaboliczną, zapasową, magazynującą. To laboratorium chemiczne, od którego zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu i naszej psychiki. Musimy zadbać o nią, aby jej czystość emanowała blaskiem na wszystkie narządy. Zdrowa wątroba jest buforem między innymi organami i ma ogromny wpływ na obieg hormonów w organizmie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy.

Polecane preparaty:  
Liver Aid - Wątroba jeden z najważniejszych organów ludzkiego ciała. Pełni 4 najważniejsze funkcje życiowe. W wyniku narażenia wątroby na złą dietę i stres dochodzi do zaburzeń jej funkcji, co w efekcie doprowadza do zakłóceń wielu procesów przemiany materii. Liver Aid na wątrobę niezbędny dla osób zażywających duże ilości leków, sterydów Stosowanie : 3-6 kapsułek dziennie, przed posiłkiem i po posiłku wg wskazań indywidualnych
 Menopaual Formula - Łagodzi objawy menopauzy. Preparat zawiera kompleks witamin wraz z bioflawonoidami, minerałów oraz 7 ziół. Przy systematycznym stosowaniu pomoże Ci w zmniejszeniu uderzeń gorąca, suchości pochwy oraz spadku odporności. Poprawia reakcję na stres, ogranicza wybuchowość i płaczliwość Stosowanie: 1-2 kapsułek dziennie po posiłku  Co może Ci dokuczać?
  • zaburzenia w sferze seksualnej, suchość pochwy,
  • kołatanie serca,
  • zawroty, bóle głowy,
  • uderzenia gorąca,
  • zaburzenia psychiczne,
  • dolegliwości układu krążenia,
  • bóle stawowe,
  • osteoporoza,
  • problemy ze skórą - wymaga ona w tym czasie silnego nawilżania i odżywienia, niedobór kolagenu zwiększa podatność na urazy kostne, skóra staje się zwiotczała.
Kobiety aktywne zawodowo, dbające o swój wygląd częściej przechodzą menopauzę łagodnej i można powiedzieć, że tego nie zauważają. Styl ich życia, nie daje im czasu na zastanawianie się czy to już czy jeszcze nie. Stan psychiczny jest silny, pozytywny a świadomość nowych zmian i planów jest ogromna, nie mają czasu zastanawiać się czy im coś strzyknęło w danej chwili czy się tylko wydawało. Jest to zdecydowanie klucz do dobrego rozpoczęcia nowego etapu życia, bez małych dzieci z możliwością zdobycia dojrzałych i doskonałych wrażeń, na które wcześniej nie było czasu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza